Ciężki teren w Bieruniu

01.04.2019

W Bieruniu w dniach 22-24.03.2019.r. w Hali Sportowej BOSiR przy ul. Szarych Szeregów 15 odbył się Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 241 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz grupa zawodników z Ukrainy. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo-pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali Amelia Gryguła, Maciej Kruszyński Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska. W juniorach młodszych w grze pojedynczej dobrze spisał się Maciek Kruszyński zajmując IX miejsce i w grze podwójnej w parze z Antonim Jabłońskim UKS OSiR „Badminton” Sławno także zajął IX miejsce.

Maciej Kruszyński IX zawodnik w grze pojedynczej juniorów młodszych.

W pomarańczowej koszulce Maciek Kruszyński w parze z Antonim Jabłońskim UKS OSiR „Badminton” Sławno IX para w grze podwójnej juniorów młodszych.

Średnio spisała się Amelia Gryguła w grze mieszanej w parze z Antonim Jabłońskim ze Sławna  zajęła XXI miejsce w grze podwójnej w parze z Julią Dzialuk z Bennica UKS „Fenix” Kędzierzyn-Koźle zajęła XIII miejsce są to wprawdzie dalsze miejsca ale gra była dobra a momentami bardzo dobra i to zarówno w grze podwójnej jak i mieszanej. Słabo poszło Amelce w grze pojedynczej gdzie nasza zawodniczka zajęła odległe miejsce.

Amelia Gryguła pierwsza z lewej w parze z Julią Dzialuk Bennica UKS „Feniks” Kędziarzyn-Koźle trzynasta debel w grze podwójnej juniorek młodszych.

W młodziczkach  młodszych w grze pojedynczej była duża grupa zawodniczek w związku z czym grano od razu systemem pucharowym, Wiktoria Zblewska miała słabe losowanie gdyż w pierwszej rundzie trafiła na medalistkę ostatnich Mistrzostw Polski Kingę Stokfisz UKS „Unia” Bieruń przegrywając wysoko, co dało jej XXXIII miejsce.

Wiktoria Zblewska podczas gry pojedynczej młodziczek młodszych.

Podobnie wypadła w grze pojedynczej Wiktoria Rajkowska wprawdzie miała dobre losowanie ale ze względów zdrowotnych miała dwa i pół miesiąca przerwy w treningach więc musi sporo nadrabiać.

Wiktoria Rajkowska podczas gry pojedynczej juniorek młodszych.

Natomiast Wiktorie odbiły sobie w grze podwójnej gdzie zajęły V miejsce. Do ćwierćfinału nasze zawodniczki w grupie pokonały w pierwszej rundzie parę Karolinę Kopka – Julię Koralewską UKS „Korona” Pabianice 21:19, 22:20 w drugiej rundzie wygrały z Dominikę Bartłomiejczyk UKS „Orlicz” Suchedniów – Kaję Ziółkowską niezrzeszeni Suchedniów 15:21, 21:16 i 21:16. W ćwierćfinale nasze pociechy poległy z późniejszymi zwyciężczyniami Mają Janko LKS „Technik” Głubczyce – Julią Wójcik Bennica UKS „Feniks” Kędzierzyn-Koźle 9:21, 6:21.

Piąty debel w grze podwójnej młodziczek młodszych od lewej Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska.

W takim mocnym turnieju jak ten bardzo dobrze pokażą nam rywalki i rywale nasze braki nad którymi musimy pracować a było ich całkiem sporo.