Dwie dziewiątki

01.07.2019

Dwie dziewiątki

W Kędzierzynie-Koźlu 20/23.06.2019.r. w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mostowej 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintona. Mistrzostwa rozegrano systemem pucharowym w których udział wzięło 144 zawodniczek i zawodników. FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska, Filip Morawski i Krystian Morawski.

Nasz czwórka podczas otwarcia Mistrzostw Polski.

Z listy klasyfikacyjnej prawo startu bez eliminacji mieli: gra pojedyncza młodziczek młodszych Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska w grze pojedynczej młodzików młodszych Filip Morawski w grze podwójnej młodziczek młodszych Wiktoria Rajkowska-Wiktoria Zblewska i w grze podwójnej młodzików młodszych Filip Morawski-Krystian Morawski. W grze pojedynczej w kwalifikacjach musiał zagrać Krystian Morawski, który w drugiej rundzie zmierzył się i przegrał z Radosławem Czapczyńskim MKS Imielin 16:21, 21:11 i 21:10, kończąc rywalizację na odległym miejscu od przyszłego sezonu Krystian będzie grał tylko w grach podwójnych gdzie będzie miał większe możliwości wywalczenia lepszego wyniku.

Krystian Morawski podczas kwalifikacji.

W turnieju głównym w grze pojedynczej dziewcząt w pierwszej rundzie zagrały: Wiktoria Zblewska, która pierwszą grę wygrała z Aleksandrą Wilczewską SKB Suwałki 21: 12 i 21:15, gorzej poszło Wiktorii Rajkowskiej, która w pierwszej rundzie przegrała z Klaudią Płusa UKS „Korona” Pabianice 8:21 i 5:21 kończąc tym samym mistrzostwa na XVII miejscu.

Wiktoria Rajkowska XVII zawodniczka mistrzostw w grze pojedynczej.

Wiktoria Rajkowska ma jeszcze przed sobą rok gry w tej kategorii wiekowej więc w przyszłym roku powinno być znacznie lepiej. W grze pojedynczej młodzików młodszych dla Filipa Morawskiego samo zakwalifikowanie do turnieju głównego z listy klasyfikacyjnej już było sukcesem dlatego, że on miał rywali starszych nawet o dwa lata. W pierwszej rundzie Filip zmierzył się z Krystianem Wąsik MKS „Stal” Nowa Dęba przegrywając 6:21 i 7:21 co dało mu XVII miejsce w końcowej klasyfikacji.

Filip Morawski XVII zawodnik w grze pojedynczej.

W grze podwójnej młodziczek młodszych nasza para Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska w pierwszej rundzie nie grały gdyż były rozstawione w mistrzostwach z numerem 5/8 w drugiej rundzie nie sprostały parze Antonina Cybulka niezrzeszeni Poznań – Lena Jachimek KS „Badminton” Schol Gdynia 21:18, 13:21 i 13:21 tym samym nasza para zakończyła mistrzostwa na bardzo dobrym IX miejscu.

Dziewiąta para  mistrzostw w grze podwójnej od lewej: Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska.

W grze podwójnej młodzików młodszych nasza para Filip Morawski – Krystian Morawski w pierwszej rundzie zmierzyli się z parą Piotr Adamów – Dawid Serafin LKS „Technik” Głubczyce przegrywając 15:21 i 17:21 co dało im XVII miejsce.

Od lewej: Krystian Morawski i Filip Morawski siedemnasta para mistrzostw.

I na koniec Wiktoria Zblewska w grze pojedynczej o ćwierćfinał zmierzyła się z Natalią Witkowską UKS „Plesbad” Pszczyna, która była rozstawiona z numerem 3/4, Wiktoria w tej grze nie sprostała rywalce 11:21 i 13:21 kończąc mistrzostwa na IX miejscu.

Wiktoria Zblewska dziewiąta zawodniczka mistrzostw w grze pojedynczej.

Nasz czwóreczka na tle panoramy hali od lewej: Krystian Morawski, Wiktoria Rajkowska, Filip Morawski i Wiktoria Zblewska.

Ogólnie w tych mistrzostwach nasze pociechy wywalczyły dwa IX miejsca i trzy XVII miejsca.     

KB Polanów wspierają