Dwie dziewiątki

19.05.2019

Dwie dziewiątki

W Suchedniowie 10/12.05.2019.r. w Hali Sportowej przy ul. Sportowej 3 Odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Badmintona. W olimpiadzie udział wzięło 117 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie województwa. Zawody rozegrano systemem pucharowym, które stały na wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali Amelia Gryguła (gra pojedyncza i mieszana) i Maciej Kruszyński (gra pojedyncza i podwójna). W mistrzostwach prawo gry miały tylko zawodniczki i zawodnicy którzy wcześniej zakwalifikowali się z listy krajowej PZBad. a uzupełnili skład na olimpiadę zawodnicy z eliminacji makroregionalnych. W grach pojedynczych ogółem mogło wziąć udział 32 zawodniczki i 32 zawodników oraz po 24 pary w grach podwójnych kobiet i mężczyzn i 24 pary w grze mieszanej. Rezultaty naszych reprezentantów są dobre i Amelia Gryguła i Maciek Kruszyński spisali się podobnie.

Otwarcie OOM

Wniesienie Flagi Olimpijskiej przez olimpijczyków.

Amelia Gryguła w grze pojedynczej zajęła XVII miejsce, przegrywając w pierwszej rundzie z Weroniką Ziębą z MKS „Orlicz” Suchedniów 14:21 i 11:21.

Amelia Gryguła XVII zawodniczka olimpiady w grze pojedynczej.

W grze mieszanej Amelia z partnerem Antonim Jabłońskim z MKS OSiR „Badminton” Sławno pierwszą rundę mieli wolną jako, że byli rozstawieni w mistrzostwach w pierwszej ósemce w grze o ćwierćfinał nie sprostali parze Grzegorz Hołub – Gabriela Grosz SKB Suwałki 16:21 i 20:22 zajmując tym samym IX miejsce. Maciej Kruszyński w grze pojedynczej przegrał z Piotrem Heinke KS „Chojnik” Jelenia Góra 6:21, 8:21 co dało mu XVII miejsce. Lepiej poszło Maćkowi w grze podwójnej grając w parze ze Zbigniewem Skirzewskim UKS Baranowo w pierwszej rundzie pokonali parę Kacper Korzeniewski „Górnik” Łęczna – Karol Suchodolski UKS „Amicus” Łopiennik Górny 21:18 i 21:11 w grze o ćwierćfinał przegrali z parą Kacper Górniak – Piotr Heinke KS „Chojnik” Jelenia Góra tym samym Maciek podobnie jak koleżanka klubowa w grze mieszanej także zajął IX miejsce.

W głębi IX para OOM w pomarańczowej koszulce Maciej Kruszyński z partnerem Zbigniewem Skirzewskim z UKS Baranowo.  

Wyniki jakie osiągnęliśmy są dobre, biorąc pod uwagę ilości treningów jakie mamy oczywiście mogły być lepsze. Za grę pojedynczą i Amelia i Maciek uzyskali dla klubu, gminy, powiatu i województwa do klasyfikacji w rywalizacji dzieci i młodzieży prowadzonej przez PZBad. 2 punkty. Do tej klasyfikacji liczą się też wyniki w rywalizacji młodzików za Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików gdzie zdobyliśmy 6 punktów (klub zajął III miejsce), razem w tym roku mamy 8 punktów czyli podobnie jak rak temu. Z tych punktów klub ma dopłaty do obozów i turniejów.

KB Polanów wspierają