FKB Polanów na V miejscu

18.09.2020

W Sianowie w hali SP Nr 2 przy ul. Dworcowej 26a w dniu 12.09.2020.r. odbyły się Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintona. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na dobrym poziomie W turnieju mogli wziąć udział tylko zawodniczki i zawodnicy z dwóch województw: Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego. W juniorach młodszych w eliminacjach brał udział tylko Wojciech Lebioda w grze pojedynczej ale nie sprostał rywalowi z klubu UKS Power Bad Gniezno przegrywając 10:21 i 15:21 wynik ten spowodował, że Wojciech Lebioda do Mistrzostw Polski się nie zakwalifikował.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Zblewska, Kacper Szumiał, Wiktoria Rajkowska, Filip Morawski, Krystian Morawski, Jakub Wiśniewski, Wiktor Bartoszek i Filip Bartoszek, skład ten wywalczył dobre V miejsce zdobywając 6 punktów na 13 klubów biorących udział w mistrzostwach, co dało nam też II miejsce w Województwie Zachodniopomorskim. Rok temu w tych zawodach zajęliśmy III miejsce i pierwsze miejsce w naszym województwie też z 6 punktami, natomiast w 2018 roku byliśmy w tych zawodach na II miejscu z 7 punktami i też I miejsce w naszym województwie. Punkty dla naszego klubu zdobyli: Wiktoria Zblewska, Kacper Szumiał, Wiktoria Rajkowska, Filip Morawski i Krystian Morawski.

Zdobywcy V miejsca w grze mieszanej Wiktoria Rajkowska i Filip Morawski, który też wywalczył IX miejsce w grze pojedynczej.

Kacper Szumiał piąty zawodnik w grze pojedynczej oraz V miejsce w grze podwójnej w parze z Krystianem Morawskim w grze podwójnej.

Wiktoria Zblewska także piąta zawodniczka w grze pojedynczej oraz piąte miejsce w grze podwójnej w parze z Wiktorią Rajkowską..

Krystian Morawski XVII zawodnik w grze pojedynczej.

Dziewiąta para mistrzostw w grze podwójnej Jakub Wiśniewski (odbija lotkę) i Wiktor Bartoszek.

Filip Bartoszek XVII zawodnik mistrzostw w grze pojedynczej.

Pozostała trójka: Jakub Wiśniewski, Wiktor Bartoszek i Filip Bartoszek grają dopiero trzeci rok, poza tym traktują sport bardzo rekreacyjnie. W tych mistrzostwach po raz pierwszy od dłuższego czasu nie zdobyliśmy, żadnego medalu mimo, że mieliśmy 6 ćwierćfinałów, do pełni szczęścia zabrakło odpowiedniej ilości treningów jakie miał klub do dyspozycji co spowodowane było sytuacją epidemiologiczną w Polsce.