Rok 2006


Rok 2006


Pan Edmund Macionga 24.08.2006 roku zaproponował dla wówczas jeszcze instruktora badmintona Mariana Pietruszyńskiego założenie i prowadzenie Zakładowego Kluba Badmintona „Maced” Polanów dla dzieci i młodzieży mieszkających w Gminie Polanów. Nabór zawodniczek i zawodników do klubu rozpoczął się 08.09.2006.roku. Treningi rozpoczęły się 12.09.2006.r. Pierwszymi adeptami naszego klubu zostały dzieci ze szkół w Polanowie w wieku od 8 do 17 lat a byli nimi: Jakub Roman, Norbert Miarka, Lena Szwed, Justyna Sominka, Paweł Strzelecki, Patryk Szwed, Cezary Mentel, Nikola Sominka, Radosław Wilk, Dawid Głowacki, Zuzanna Ciuła, Agata Wachep, Kasia Lewndowska, Natalia Siwiecka, Dawid Szkutnik, Jakub Ratkowski, Krystian Wiśniewski, Nikodem Ratkowski, Sandra Krawczuk, Małgosia Smętek, Sandra Kostecka, Michał Kostecki, Edyta Belka, Paula Żuchowska, Robert Wrona, Darek Bielaszewski. Ta grupa miała pięć treningów w tygodniu po 2 godziny lekcyjne od poniedziałku do piątku. Od września 2006 do końca czerwca 2007 roku było 26 zawodniczek i zawodników a na koniec czerwca 2007 roku zostało ich 18, jedni odchodzili inni przychodzili. Pierwszy rok treningów klub zakończył w składzie: Nikodem Ratkowski, Norbert Miarka, Lena Szwed, Magdalena Pirzewska, Jakub Ratkowski, Edyta Belka, Agata Wachep, Karol Belka, Jakub Roman, Patryk Szwed, Paweł Strzelecki, Rafał Behrendt, Paulina Hobszta, Kaja Ziemiańska, Martyna Hirowicz, Krzysztofa Justka, Robert Wrona i Dariusz Bielaszewski.

To byli pierwsi adepci badmintona w Polanowie.

Przez pierwsze siedem miesięcy nasi zawodnicy brali udział tylko w turniejach nie klasyfikowanych. W sezonie od IX 2006 do IV 2007 roku wzięliśmy udział w turniejach nie klasyfikowanych w Miastku i Polanowie w których nasi zawodnicy mimo krótkiego okresu trenowania też stawali na podium w grze pojedynczej i podwójnej wśród zawodniczek to była Lena Szwed i Nikola Sominka a wśród zawodników: Jakub Ratkowski, Norbert Miarka i Patryk Szwed.

W dniu 18 kwietniu 2007 roku podczas zebrania założycielskiego został powołany klub przez komitet założycielski w składzie: Pan Edmund Macionga, Pani Jadwiga Macionga i Pani Magdalena Pietras w skład Zarządu Klubu weszli:

Pan Jerzy Rywacki – Prezes
Pan Robert Specht – Wiceprezes
Pan Jacek Mostowski – Sekretarz.

Po zarejestrowaniu klubu w Starostwie i w PZBad. mogliśmy od początku czerwca 2007 roku brać udział w turniejach klasyfikowanych przez PZBad.

W pierwszych zawodach klasyfikowanych nasi zawodnicy walczyli w Sianowie 09.06.2007.r. w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w kategoriach młodzików i młodzików młodszych w tych zawodach udział wzięło 79 zawodniczek i zawodników z klubów: UKS „9” Koszalin, UKS Bełczna, UKS „Kometa” Sianów, UKS OSiR „Badminton” Sławno i ZKB „Maced” Polanów. Nasz klub reprezentowali młodziki: Lena Szwed, Magdalena Pirzewska, Jakub Roman, Paweł Strzelecki i młodziki młodsi: Norbert Miarka, Jakub Ratkowski, Patryk Szwed i Nikodem Ratkowski. W tych mistrzostwach zdobyliśmy w sumie 9 medali w tym: 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych a zdobywcami pierwszych medali zostali:

  • Norbert Miarka: zł. medal w grze mieszanej z Leną Szwed i srebrny medal w grze podwójnej z Jakubem Ratkowskim,
  • Lena Szwed: zł. medal w grze mieszanej z Norbertem Miarka i V miejsce w grze podwójnej w parze z Madaleną Pirzewską,
  • Jakub Ratkowski: sr. medal w grze podwójnej w parze z Norbertem Miarka i br. medal w grze pojedynczej (a miał do pokonania 24 rywal),
  • Patryk Szwed: br. medal w grze podwójnej w parze z Nikodemem Ratkowskim i IX miejsce w grze pojedynczej,
  • Magdalena Pirzewska: br. medal w grze mieszanej w parze z Jakubem Romanem, V miejsce w grze podwójnej w parze z Leną Szwed,
  • Jakub Roman: br. medal w grze mieszanej w parze z Magdaleną Pirzewską, V – miejsce w grze podwójnej w parze z Pawłem Strzeleckim,
  • Nikodem Ratkowski: br. medal w grze podwójnej w parze z Patrykiem Szwed, XVII miejsce w grze pojedynczej,
  • Paweł Strzelecki: V miejsce w grze podwójnej w parze z Jakubem Roman, IX miejsce w grze pojedynczej.

W tych mistrzostwach w klasyfikacji medalowej na pięć klubów zajęliśmy IV miejsce. Był to sukces duży bo trzeba wiedzieć, że nasze zawodniczki i zawodnicy trenują dopiero od dziewięciu miesięcy. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy V miejsce ale tak było na początek.

Tydzień później także w Sianowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików których udział wzięły kluby z województw: Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego. W tym pierwszym starcie w rywalizacji międzywojewódzkiej nasz klub wywalczył 1 medal brązowy w grze mieszanej przez Norberta Miarkę – Lenę Szwed, wywalczyliśmy też trzy miejsca w ćwierćfinale co dało nam 4 punkty do klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu w rywalizacji dzieci i młodzieży. Z czteroma punktami w tych zawodach zajęliśmy VIII miejsce na 11 klubów, które wzięły udział w tych mistrzostwach. W tej klasyfikacji po raz pierwszy zaistnieli reprezentanci Polanowa a tym bardziej cieszy, że zostali nimi zawodniczki i zawodnicy klubu „Maced” Polanów.

 

Rok 2006 | Rok 2007/2008 | Rok 2009 | Rok 2010 | Rok 2011 | Rok 2012 | Rok 2013 | Rok 2014 | Rok 2015 | Rok 2016 | Rok 2017

KB Polanów wspierają