Idzie ciężko

16.06.2019

Idzie ciężko

W Mysłowicach w dniach 06/09.06.2019.r. w hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Bończyka 32z, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintona. W mistrzostwach udział wzięło 135 zawodniczek i zawodników, zawody zostały rozegrane systemem pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali: Kacper Pyter i Wojciech Lebioda. 

Otwarcie Mistrzostw Polski Młodzików.

Oboje nasi zawodnicy zagrali w grze pojedynczej i w grze podwójnej.  Kacper z Wojtkiem mieli pewny udział w mistrzostwach w turnieju głównym w grze podwójnej weszli z listy klasyfikacyjnej natomiast w grze pojedynczej musieli zagrać w eliminacjach o prawo gry w turnieju głównym. Nasi zawodnicy rozpoczęli eliminacje od drugiej rundy bo w pierwszej mieli wolny los,  Wojtek Lebioda przegrał w trzech setach z Karolem Krzych MMKS Kędzierzyn-Koźle 21:19, 17:21 i 16:21 odpadając z turnieju, podobnie zagrał Kacper, który poległ z Kamilem Malak UKS „Start” Widełka 8:21, 17:21.

Wojciech Lebioda podczas gry eliminacyjnej w grze pojedynczej.

Wojtkowi nie dużo zabrakło do wygrania gry, natomiast Kacper pogubił się w pierwszym secie w drugim powalczył lecz rywal okazał się za silny, ostatecznie nasi zawodnicy zajęli odległe miejsca. W grze podwójnej odrobili sobie straty przynajmniej częściowo z gier pojedynczych. W pierwszej rundzie nasza para wygrała z parą: Dawid Dolot KKS „Ruch” Piotrków Trybunalski – Maciej Mieczągłowski AZS UŚ Katowice 21:17, 21:14.

Na pierwszym planie Kacper Pyter w głębi Wojciech Lebioda podczas zwycięskiego pojedynku w grze podwójnej.

w grze o ćwierćfinał przegrali z turniejową jedynką: Piotr Tomaszewski UKS „Wschodnia” 12 Kielce – Bartosz Wata UKS KSBad Kraków 16:21, 5:21 co dało im ostatecznie IX miejsce.

W głębi IX para Mistrzostw Polski w grze podwójnej: Kacper Pyter i Wojtek Lebioda.       

KB Polanów wspierają