Kredyt zaufania

23.02.2020

Kredyt zaufania

W Zielonce 15/16.02.2020.r. w Hali OKiS przy ul. Łukasińskiego 1/3 odbył się Ogólnopolski Grand Prix Juniorów i Młodzików w Badmintona. W turnieju udział wzięło 144 zawodniczek i zawodników z całej Polski z czołówką krajową włącznie, zawody rozegrano systemem grupowo – pucharowym i stały na wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali w juniorach, junior młodszy Wojciech Lebioda i w młodzikach: Kacper Pyter, Wiktoria Zblewska i młodziczka młodsza Wiktoria Rajkowska. W turnieju osiągnęliśmy następujące wyniki. W juniorach zadebiutował junior młodszy Wojciech Lebioda, żeby spróbować jak mocno gra się w wyższej kategorii wiekowej. Wojtek w singla zajął XXI miejsce w grze podwójnej wywalczył IX miejsce grając w parze z Łukaszem Pyrchla BKS „Kolejarz” Częstochowa i w grze mieszanej w parze z Justyną Biernot BKS „Set” Mazańcowice uplasował się na XIII miejscu. Po grach w juniorskim grand prix Wojtek zagra w tej grupie wiekowej dopiero za  półtora roku wiedząc ile musi jeszcze potu na treningach wylać, żeby zagrać na podobnym poziomie jak dzisiejsi dobrzy juniorzy.

Eksperymentujący Wojciech Lebioda

W młodzikach zagrali młodzik Kacper Pyter, młodziczka Wiktoria Zblewska i młodziczka młodsza Wiktoria Rajkowska. W tej grupie wiekowej najlepiej spisał się Kacper Pyter zajmując w grze pojedynczej XV miejsce i w grze podwójnej XIII miejsce w parze z Maksymilianem Budzik UTS Akro-Bad Warszawa.

Wojowniczy Kacper Pyter

Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska spisały się podobnie w grze pojedynczej zajęły XXIII miejsce i w grze podwójnej grając w parze uplasowały się na XVI miejscu. 

Testująca Wiktoria Zblewska

Pogodzona z grą Wiktoria Rajkowska

Myślę że uzyskanie tak słabych wyników da sporo do myślenia dla zawodniczek i zawodników ambitnych, jeśli chcą grać na przynajmniej na dobrym poziomie bo z taką ilością treningów to zajmuje się właśnie takie miejsca jak w tym turnieju, można przegrać mecz ale po dobrej grze a tu tej dobrej gry nie było, więc trzeba zmienić podejście do tego co się robi i jak się robi jeśli chce się brać udział tak mocno obsadzonym turnieju jak GRAND PRIX.  

KB Polanów wspierają