Może nadejdą lepsze czasy

06.10.2020

Może nadejdą lepsze czasy
W Głubczycach w dniach 01/04.10.2020.r. w Hali ZOKiS przy ul Olimpijskiej 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych (do 13 lat) w Badmintona. Mistrzostwa rozegrano systemem pucharowym w których udział wzięło 209 zawodniczek i zawodników, zawody stały na bardzo wysokim poziomie mimo sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Od lewej: Filip Morawski, Wiktoria Rajkowska i trener Marian Pietruszyński przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski.
FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Rajkowska i Filip Morawski, Wiktoria z Filipem nie musieli grać w kwalifikacjach ani w grze pojedynczej ani w grze mieszanej żeby zakwalifikować się do turnieju głównego, gdyż do mistrzostw dostali się z wysokich miejsc jakie zajmują na listach klasyfikacyjnych. W grze pojedynczej młodziczek młodszych Wiktoria Rajkowska w pierwszej rundzie zagrała z Olgą Szwarnowiecką UKS „Plesbad” Pszczyna nasza zawodniczka przegrała i to bardzo wyraźnie 7:21 i 11:21, rywalka była lepsza niemal w każdym elemencie gry co przełożyło się na wynik, ostatecznie nasza zawodniczka zajęła XVII miejsce na 85 rywalek.

Wiktoria Rajkowska podczas gry pojedynczej w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski.
Filip Morawski poległ też w pierwszej rundzie z Jakubem Sidor KS „Badminton” Kobierzyce i to wyżej niż koleżanka klubowa bo przegrał 8:21 i 7:21 na jego grę na pewno miała wpływ zmiana rakiety gdyż przed meczem rozgrzewając się pękła mu głowica w rakiecie po zmianie rakiety Filip w ogóle nie czuł „lotki” wyrzucając co chwilę lotkę w aut na długości lub na szerokości. Po przegraniu meczu w pierwszej rundzie turnieju głównego Filip uplasował się na XVII miejscu na 104 rywali, wynik dobry ale poziom gry naszego zawodnika podobnie jak Wiktorii też słaby.

Filip Morawski podczas gry pojedynczej w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski.
W grze mieszanej nasza para Filip Morawski – Wiktoria Rajkowska w turnieju byli rozstawieni na miejscach 5-8 co spowodowało, że nie musieli grać w pierwszej rundzie turnieju głównego i tym bardziej w kwalifikacjach. Filip z Wiktorią w grze mieszanej zaprezentowali podobny poziom gry jak w grach pojedynczych i też przegrali w pierwszej grze o ćwierćfinał z parą Jan Szeszko – Aleksandra Wilczewska SKB Suwałki 9:21 i 13:21 co dało naszej parze bardzo dobre IX miejsce.

Filip z Wiktorią podczas gry mieszanej o ćwierćfinał Mistrzostw Polski.
Te mistrzostwa były ostatnie z zaległych przeniesionych z maja tego roku na wrzesień i październik ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce. Wiktoria Rajkowska zagrała po raz ostatni w grupie wiekowej młodzika młodszego, natomiast Filip ma jeszcze rok gry w tej grupie wiekowej bo ma dopiero 12 lat jego rywale są starsi o rok. Na dzień dzisiejszy Filip w nowym sezonie po odejściu rywali starszych o rok do kategorii młodzika na listach klasyfikacyjnych w Polsce jest na: 4 miejscu w grze pojedynczej, w grze podwójnej jest na 26 miejscu i w grze mieszanej jest na 5 miejscu. Teraz żeby obronić te bardzo dobre miejsca w grze pojedynczej i mieszanej Filip nie powinien opuścić żadnego treningu inna sprawa, że klub otrzymał tylko trzy treningi po półtora godziny w tygodniu przy 5 treningach półtoragodzinnych w tygodniu rywali z innych klubów a to zdecydowanie za mało żeby przynajmniej obronić te bardzo wysokie miejsca na listach klasyfikacyjnych, do połowy marca mieliśmy 4 treningi w tygodniu dla grupy Filipa więc ta gra była zdecydowanie lepsza niż dziś.

KB Polanów wspierają