Narodowe Dni Badmintona

28.10.2018

Narodowe Dni Badmintona

W Zakopanym 10/12.10.2018.r. odbył się turniej Narodowe Dni Badmintona z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych: młodzików młodszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W turnieju udział wzięło 111 zawodniczek i zawodników z całej Polski. FKB Polanów reprezentowali: Monika Barańska, Paulina Majtka, Maciej Kruszyński, Kacper Pyter, Wojciech Lebioda i Norbert Maciuszko. Zawody rozegrano systemem grupowo – pucharowym z tym, że z grupy do rundy pucharowej wychodzili wszyscy. W tym turnieju był położony główny nacisk na udział dla uczczenia setnej rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości a następnie braliśmy pod uwagę wynik sportowy, który jest dobry wyniki jakie osiągnęliśmy są następujące.

Otwarcie turnieju juniorów, juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych.

Grupa FKB Polanów podczas otwarcia.

Juniorzy

Gra pojedyncza juniorek: IV – miejsce Paulina Majtka, V – m. Monika Barańska.

Gra podwójna juniorek: III – m. Monika Barańska – Paulina Majtka.

Od lewej Paulina Majtka i Monika Barańska podczas bojów w grze podwójnej.

Zdobywczynie III miejsca w grze podwójnej juniorek Monika Barańska i Paulina Majtka, dekoracji dokonali: z lewej Prezes NFB Pan Marek Krajewski oraz z prawej pięciokrotny olimpijczyk Robert Mateusiak.

Juniorzy młodsi

Gra pojedyncza juniorów młodszych: II – m. Maciej Kruszyński.

Zdobywca II miejsca w grze pojedynczej juniorów młodszych Maciej Kruszyński, dekoracji dokonali z lewej Artur Siódmiak medalista olimpijski i mistrzostw świata w piłce ręcznej oraz Prezes NFB Pan Marek Krajewski. 

Gra podwójna juniorów młodszych: II – m. Maciej Kruszyński w parze z Bartłomiejem Moss UKSB „Milenium” Warszawa.

Gra mieszana juniorów młodszych: II – m. Maciej Kruszyński w parze z Aleksandrą Wrońską UKS „Plesbad” Pszczyna.

Maciej Kruszyński z partnerką Aleksandrą Wrońską podczas gry mieszanej juniorów młodszych.

Zdobywcy II miejsca w grze mieszanej juniorów młodszych Maciej Kruszyński z Aleksandrą Wrońską, dekoracji dokonali Pan Marek Krajewski Prezes NFB i Minister w Kancelarii Prezydenta RP Pan Andrzej Dera. 

Młodziki

Gra pojedyncza młodzików: X – m. Wojciech Lebioda, XIII – m. Kacper Pyter, XXI – m. Norbert Maciuszko.

Wojciech Lebioda podczas bojów w grze pojedynczej młodzików.

Norbert Maciuszko podczas gry pojedynczej młodzików.

Gra podwójna młodzików: V – m. Wojciech Lebioda w parze z Wojciechem Nych UKS Unia Bieruń, X – m. Kacper Pyter – Norbert Maciuszko.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki i medale oraz za miejsca na podium nagrody rzeczowe. Nagrody za miejsca na podium oprócz organizatora Marka Krajewskiego Prezesa Fundacji Narodowy Badminton, wręczali także Pan Andrzej Dera minister z Kancelarii Prezydenta Polski, Artur Siódmiak medalista olimpijski i mistrzostw świata w piłce ręcznej oraz Robert Mateusiak pięciokrotny olimpijczyk. 

Grupa FKB Polanów po dekoracji od lewej: trener Marian Pietruszyński, Wojciech Lebioda, Monika Barańska, Paulina Majtka, Norbert Maciuszko, Kacper Pyter, Maciej Kruszyński i Minister w kancelarii Prezydenta RP Pan Andrzej Dera.

Zwiedzanie Zakopanego i okolic po turnieju w sobotę 13.10.2018.r. jest to widok Zakopanego i okolic z progu wielkiej krokwi na pierwszym planie biało szary COŚ.

Zjazd i zeskok wielkiej krokwi w Zakopanym.

Paulina Majtka i trener Marian Pietruszyński obok progu wielkiej krokwi w Zakopanym.

FKB Polanów grał w dniach od 10.10.2018.r. do 12.10.2018.r. dwa dni przed nami grali młodsi adepci badmintona i po 12 października dwa dni grały grupy oldboyów badmintona tak, że cały tydzień grano pod giewontem.

KB Polanów wspierają