Nieśmiały początek sezonu.

15.09.2020

Nieśmiały początek sezonu

W Bieruniu w Województwie Śląskim w dniach 03/06.09.2020.r. w Hali Sportowej BOSiR przy ul. Warszawskiej 294 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintona do lat 15. W mistrzostwach udział wzięło 125 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Turniej rozegrano systemem pucharowym i stał mimo pandemii wirusa na wysokim poziomie.

Tym razem otwarcie Mistrzostw Polski Młodzików było skromne: nie było wprowadzenia zawodniczek i zawodników razem z sędziami na korty badmintonowe, nie było wciągnięcia flagi Polski na maszt a zawodnicy stali na trybunach podczas granie hymnu Polski. Przy wejściu do hali obowiązkowo badano temperaturę i każdy uczestnik mistrzostw podczas wejścia i wyjścia z hali musiał mieć maskę. Prócz tego zawodnicy mieli opaski na nadgarstkach. Na trybunach nie było kibiców też ze względu bezpieczeństwa.

FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Zblewska, Kacper Szumiał i Krystian Morawski.

Reprezentanci FKB Polanów przed rozpoczęciem mistrzostw stoją od prawej: Krystian Morawski, Kacper Szumiał, Wiktoria Zblewska i trener Marian Pietruszyński.

Pewny udział w turnieju głównym miała Wiktoria Zblewska w grze pojedynczej i Kacper Szumiał w grze podwójnej w parze z Sebastianem Saldatem z UKS „Dwójka” Bytów. W kwalifikacjach w dniu 03.09.2020.r. w grze pojedynczej zagrali Kacper Szumiał i Krystian Morawski oraz w grze mieszanej zagrali Wiktoria Zblewska w parze z Krystianem Morawskim. Najlepiej w grach kwalifikacjach spisał się Kacper Szumiał wygrywając dwie gry z Markiem Wójcikiem Park FairPlayce Poznań 15:21, 21:19 i 21:15 w drugiej grze pokonał Macieja Kuźmicza KS Badminton School Gdynia 21:17, 21:16 awansując tym samym do turnieju głównego.

Kacper Szumiał podczas gry pojedynczej XVII zawodnik Mistrzostw Polski.

Nie sprostali temu zadaniu w grze mieszanej Wiktoria Zblewska w parze z Krystianem Morawskim przegrywając w pierwszej grze z parą Łukasz Woźniak – Oliwia Małecka UKS „Kiko” Zamość 12:21 i 13:21 kończąc swój udział na XXV miejscu.

Wiktoria Zblewska i Krystian Morawski podczas kwalifikacji w grze mieszanej.

Krystian Morawski uległ Karolowi Warzybok KS „Chojnik” Jelenia Góra 12:21 i 7:21 co dało mu XLIX miejsce.

Krystian Morawski podczas gry pojedynczej.

W turnieju głównym, który rozpoczął się na drugi dzień po kwalifikacjach Wiktoria Zblewska przegrała z zawodniczką rozstawioną z numerem drugim Martą Styczyńską z ABRM Warszawa 8:21 i 8:21, zajmując tym samym XVII miejsce.

Wiktoria Zblewska podczas gry pojedynczej, XVII zawodniczka Mistrzostw Polski.

Kacper Szumiał w grze pojedynczej przegrał z Aleksandrem Mitraszewskim UKS „Hubal” Białystok 3:21 i 6:21, Kacper  podobnie jak jego koleżanka klubowa też zajął XVII miejsce. I ostatni nasz start w tych mistrzostwach to  gra podwójna naszego Kacpra Szumiała w parze z Sebastianem Saldatem UKS „Dwójka” Bytów,  przegrali oni z parą Damian Zimnol UKS „Plesbad” Pszczyna – Filip Zioła UKS Unia Bieruń 6:21 i 17:21, tym samym Kacper z partnerem podobnie jak w grze pojedynczej także zajęli XVII miejsce. Podsumowując udział naszej zawodniczki i naszych zawodników to jest on średni i mimo, że byliśmy na obozie to poziom gry jaki zaprezentowaliśmy podczas mistrzostw jest także średni.

KB Polanów wspierają