Pierwszy krok

18.09.2019

W Solcu kujawskim 14.09.2019.r. w Hali OSiR przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” 3 odbył się Krajowy Turniej: Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 59 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym i stały na średnim poziomie. FKB Polanów był reprezentowany tylko w młodzikach młodszych przez: Wiktorią Rajkowską, Filip Morawskiego, Karolinę Cznadel. Julię Zalas i Oliwię Słomińską. Najlepiej z naszego klubu zaprezentowała się Wiktoria Rajkowska, która w grze pojedynczej wygrała grupę w pierwszej rundzie pokonała Darią Pustkowiak LUKS „Krokus” Góralice 21:8 i 21:8 w drugiej rundzie wygrała z Leną Wołowicz MLKS Solec Kujawski 21:9 i 21:12. Po wyjściu z grupy w grze o półfinał przegrała z Mają Karasiak niezrzeszeni 15:21 i 19:21. W grze podwójnej w parze z Martyną Cybulską MKB „Lednik” Miastko uplasowała się na IV miejscu i w grze mieszanej w parze z naszym Filipem Morawskim zajęła III miejsce.

Wiktoria Rajkowska i Filip Morawski podczas gry mieszanej.

Brązowi medaliści w grze mieszanej Wiktoria Rajkowska i Filip Morawski.

Filip w grze pojedynczej zajął VII miejsce. Karolina Cznadel miała złe losowanie w grze pojedynczej zajmując XIII miejsce, natomiast w grze podwójnej Karolina w parze z Darią Pustkowiak LUKS „Krokus” Góralice uplasowała się na IV miejscu.

Druga z prawej Karolina Cznadel z partnerką Darią Pustkowiak LUKS „Krokus” Góranice IV para w grze podwójnej.

I dwie nasze najmłodsze debiutantki zagrały dobrze tym bardziej, że trzeba wziąć pod uwagę, że był to ich pierwszy start w turnieju klasyfikowanym. Oliwia Słomińska w grze pojedynczej zajęła XIII miejsce wygrywając jedną grę w grupie.

Oliwia Słomińska

W grze podwójnej Oliwia w parze z koleżanką klubową Julią Zalas zajęły VII miejsce.

Od lewej Julia Zalas i Oliwia Słomińska podczas gry podwójnej.

Julia Zalas

Julka w grze pojedynczej zajęła XIX miejsce mając spore szanse na pokonanie rywalki z Solca Kujawskiego.