Podium Wojtka i Kacpra

18.10.2020

Podium Wojtka i Kacpra

W Słupsku 17.10.2020.r. w Hali Gryfii przy ul. Szczecińskiej 99 odbył się Krajowy Turniej: Juniorów młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 55 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. Zawody rozegrano systemem grupowo – pucharowym i stały na dobrym poziomie. FKB Polanów reprezentowali w juniorach młodszych: Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał oraz młodziczka Wiktoria Zblewska w kategorii młodzików młodszych: Julia Zalas i Oliwia Słomińska. W juniorach młodszych bardzo dobrze zaprezentowała się nasza para w grze podwójnej: Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał, która wywalczyła II miejsce.

Druga para turnieju juniorów młodszych od lewej: Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał.

W grze pojedynczej Wojtek zajął V miejsce natomiast Kacper Szumiał uplasował się na IX miejscu. W juniorkach młodszych w grze pojedynczej Wiktoria Zblewska uplasowała się na dobrym IV miejscu.

Wiktoria Zblewska czwarta zawodniczka juniorek młodszych w grze pojedynczej. 

W grupie wiekowej młodzików młodszych nasze dwie zawodniczki Oliwia Słomińska i Julia Zalas miały za rywalki zawodniczki starsze o rok i dwa lata. Tym razem lepsze miejsce w grze pojedynczej wywalczyła Oliwia Słomińska która wywalczyła VI miejsce na XI miejscu uplasowała się Julia Zalas.

Oliwia Słomińska VI miejsce w grze pojedynczej młodziczek młodszych.

Julia Zalas XI miejsce w grze pojedynczej młodziczek młodszych.

Na pierwszym planie Oliwia Słomińska w głębi Julia Zalas V miejsce w grze podwójnej młodziczek młodszych.

Zwycięzcy w grze podwójnej juniorów młodszych od lewej: II – miejsce sr. medal Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał FKB Polanów, I – miejsce zł. medal Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko – Paweł Szach UKS „Dwójka” Bytów, III – miejsce br. medal Maciej Kuźmicz – Sebastian Narbut KS „School Badminton” Gdynia.

KB Polanów wspierają