Puchary rozdane

30.05.2019

Puchary rozdane

W Polanowie w dniach 25.05.2019.r. w Hali Sportowej ZEAO przy ul. Gradowe Wzgórze 7 odbył się Krajowy Turniej: Młodzików i Młodzików Młodszych oraz 26.05.2019.r. Wojewódzki Turniej: Seniorów (open), Seniorów Młodszych, Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych, Żaków i Krasnali w Badmintona o „Puchar Firmy Maced”. W zawodach udział wzięło 94 zawodniczek i zawodników z Północno-Zachodniej Polski. Turniej rozegrano systemem grupowo-pucharowym i stał na różnym poziomie. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych i grach zostali przeważnie faworyci ale nie tylko.

Krajowy Turniej Młodzików sobota 25.05.2019.r.

Gra pojedyncza młodziczek: I – m. Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Zuzanna Biel LUKS „Krokus” Góralice, III – miejsca Weronika Aleksandrowicz SKB „Badminton4all” Sulęcin i Wiktoria Lewandowska LUKS „Krokus” Góralice.

Gra pojedyncza młodzików: I – miejsce Bartłomiej Batkus UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Łukasz Chudziński SKB „Badminto4all” Sulęcin, III –  miejsca Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko i Paweł Szach UKS „Dwójka” Bytów, miejsca naszych zawodników VI miejsca Wojciech Lebioda i Norbert Maciuszko, XI miejsca Kacper Pyter i Denis Nakielski.

Wojciech Lebioda

Gra podwójna młodziczek: I – m. Weronika Aleksandrowicz SKB „Badminto4all” Sulęcin – Zuzanna Biel LUKS „Krokus” Góralice, II – m. Julia Godlijewska UKS „Kometka” Jastrowie – Wiktoria Lewandowska LUKS „Krokus” Góralice, III – m. Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk – Zuzanna Mierzejewska SKB „Badminton4all” Sulęcin.

Gra podwójna młodzików: I – m. Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko – Paweł Szach UKS „Dwójka” Bytów, II – m. Bartłomiej Butkus UKS „Bursztyn” Gdańsk – Łukasz Chudziński SKB „Badminton4all” Sulęcin, III – miejsca Wojciech Lebioda – Kacper Pyter FKB Polanów i Norbert Maciuszko FKB Polanów – Marcin Mikitiuk UKS OSiR „Badminton” Sławno.

Gra mieszana młodzików: I – m. Paweł Szach UKS „Dwójka” Bytów – Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Łukasz Chudziński – Weronika Aleksandrowicz SKB „Badminton4all” Sulęcin, III – m. Mateusz Oberzig UKS „Bliza” Władysławowo – Wiktoria Lewandowska LUKS „Krokus” Góralice, IV – m. Norbert Maciuszko FKB Polanów – Zuzanna Biel LUKS „Krokus” Góralice.

Krajowy Turniej Młodzików Młodszych sobota 25.05.2019.r.

 Gra pojedyncza młodziczek mł.: I – m. Zofia Redzimska UKS „Kometka Jastrowie, II – m. Wiktoria Zblewska, III – m. Wiktoria Rajkowska obie FKB Polanów i Monika Wojniak UKS OSiR „Badminton” Sławno, VII – m. Karolina Cznadel.

Wiktoria Zblewska

Gra pojedyncza młodzików mł.: I – m. Igor Skolimowska UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Sebastian Narbut UKS OSiR „Badminton” Sławno, III – miejsca Krystian Morawski FKB Polanów i Paweł Oberzig UKS „Bliza” Władysławowo, V – miejsce Filip Morawski.

Krystian Morawski

Gra podwójna młodziczek mł.: I – m. Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska FKB Polanów, II – m. Martyna Cybulska MKB „Lednik” Miastko – Monika Wojniak UKS OSiR „Badminton” Sławno, III – miejsca Milena Bublewicz – Zofia Szul MKB „Lednik” Miastko i Natalia Klupś – Zofia Redzimska UKS „Kometka” Jastrowie.

Od lewej: Wiktoria Rajkowska i Wiktoria Zblewska.

Gra podwójna młodzików młodszych: I – m. Paweł Oberzig UKS „Bliza” Władysławowo – Igor Skolimowski UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Filip Morawski – Krystian Morawski FKB Polanów, III miejsca: Hubert Gruba –  Wiktor Wyka MKB „Lednik” Miastko i Karol Kufta – Piotr Lis UKS OSiR Badminton” Sławno.

Od prawej: Filip Morawski i Krystian Morawski.

Gra mieszana młodzików mł.: I – m. Sebastian Narbut – Monika Wojniak UKS OSiR „Badminton” Sławno, II – m. Filip Morawski – Wiktoria Rajkowska FKB Polanów, III – m. Paweł Oberzig – Marta Czajka UKS „Bliza” Władysławowo.

Od lewej: Filip Morawski i Wiktoria Rajkowska.

Wojewódzki Turniej niedziela 26.05.2019.r.

Kategoria senior (open)

Gra pojedyncza seniorek: I – m. Amelia Gryguła, II – m. Paulina Majtka, III – m. Wiktoria Tobisz wszystkie FKB Polanów.

Amelia Gryguła

Gra pojedyncza seniorów: I – m. Szymon Cybulski Miastko, II – m. Norbert Miarka, III miejsca Maciej Kruszyński oboje FKB Polanów i Łukasz Stępniewski MKB „Lednik” Miastko.

Gra podwójna seniorek: I – m. Amelia Gryguła – Wiktoria Tobisz, II – m. Monika Barańska – Paulina Majtka obie pary FKB Polanów.

Od lewej: Amelia Gryguła i Wiktoria Tobisz.

Od lewej: Monika Barańska i Paulina Majtka. 

Gra podwójna seniorów: I – m. Maciej Kruszyński – Norbert Miarka FKB Polanów, II – m. Szymon Cybulski  Miastko – Łukasz Stępniewski MKB „Lednik” Miastko.

Od lewej:Norbert Miarka i Maciej Kruszyński.

Gra mieszana seniorów: I – m. Norbert Miarka – Amelia Gryguła FKB Polanów, II – m. Krzysztof Krysa Kołobrzeg – Anna Januszewska Kołobrzeg, III – m. Mateusz Mazik – Joanna Atras-Sadowska Polanów, IV – m. Maciej Kruszyński – Monika Barańska FKB Polanów.  

Na pierwszym planie: Norbert Miarka i Amelia Gryguła.

Kategoria senior młodszy

Gra pojedyncza seniorek mł.: I – m. Anna Januszewska Kołobrzeg, II – m. Joanna Atras-Sadowska Polanów.

Od lewej: Joanna Atres-Sadowska, Marian Pietruszyński organizator i Anna Januszewska.

Gra pojedyncza seniorów mł.: I – m. Krzysztof Krysa Kołobrzeg, II – m. Mateusz Mazik Polanów.

Gra mieszana seniorów mł.: I – m. Krzysztof Krysa – Anna Januszewska Kołobrzeg, II – m. Mateusz Mazik – Joanna Atras-Sadowska Polanów, III – m. Andrzej Ciuła Polanów – Paulina Majtka FKB Polanów.

Od lewej: Mateusz Mazik, Joanna Atras-Sadowska, Anna Januszewska i Krzysztof Krysa.

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza juniorów mł.: I – m. Wojciech Lebioda, II – m. Kacper Pyter, III – m. Norbert Maciuszko wszyscy FKB Polanów.

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza młodziczek mł.: I – m. Wiktoria Zblewska, II – m. Wiktoria Rajkowska obie FKB Polanów.

Gra pojedyncza Młodzików mł.: I – m. Szymon Nowakowski „Lotka” Warszewo, II – m. Krystian Morawski FKB Polanów, III – m. Kacper Makulus Szczecin.

Od lewej: Krystian Morawski, Szymon Nowakowski, Kacper Makulus, Wiktor Bartoszek i Filip Bartoszek.

Kategoria żak

Gra pojedyncza żaków: I – m. Filip Morawski FKB Polanów, II – m. Marcel Makulus Szczecin.

Od lewej: Marcel Makulus i Filip Morawski.

Kategoria krasnal

Gra pojedyncza krasnalek: I – m. Julia Zalas, II – m. Oliwia Słomińska obie FKB Polanów.

Od lewej: Oliwia Słomińska i Julia Zalas.

Gra pojedyncza krasnali: I – m. Hubert Gruba, II – m. Filip Kazimierczak, III – miejsca Mateusz Dorawa cała trójka MKB „Lednik” Miastko i Waldemar Wójtowicz „Lotka” Warszewo.

Następny turniej jaki zorganizujemy będzie luty lub marzec w przyszłym roku a więc do zobaczenia z badmintonem za rok. Do końca sezonu zostały za tydzień Mistrzostwa Polski Młodzików w Mysłowicach, tydzień później IMWZ w Dobrej pow. Łobez i tydzień później Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Kędzierzynie-Koźlu no i dopiero wakacje. 

KB Polanów wspierają