Średniaki też bardzo dobrze

22.12.2018

W Sianowie 14.12.2018.r. w Hali SP 2 przy ul. Dworcowej 26A odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintona. W zawodach udział wzięło 16 zespołów (6 chłopców i 10 dziewcząt). Turniej został rozegrany systemem grupowo pucharowym, który stał na różnym poziomie. ZSP Polanów reprezentowali dziewczęta: Amelia Gryguła, Hanna Szemraj,  chłopcy: Kacper Pyter, Wojciech Lebioda i Norbert Maciuszko.

Zwycięski debel od lewej: Hania Szemraj i Amelia Gryguła.

Dziewczyny w swojej grupie pokonały: SP 3 Łobez 3:0, SP 6 Szczecinek 3:0, SP 23 Koszalin 3:2, SP Lipiany 3:2. W półfinale pokonaliśmy gimnazjum Gminne Sianów 3:1 i w finale ponownie pokonaliśmy SP 23 Koszalin tym razem 3:1, zawodniczki dla siebie zdobyły zł. medal, dla szkoły dyplom i puchar.

Złote medalistki od lewej: Hanna Szemraj i Amelia Gryguła.

Zwycięski debel od lewej: Wojciech Lebioda i Kacper Pyter.

Norbert Maciuszko dzielnie walczył dla zespołu.

Chłopcy w swojej grupie pokonali: SP 1 Sianów 3:0 i wygrali walkowerem z SP 3 Gryfino 3:0. W półfinale wygraliśmy z ZS Lipiany 3:1 i w finale pokonaliśmy SP Bełczna 3:1 tym samym także chłopcy zdobyli zł. medal dla siebie a dla szkoły dyplom i puchar.

Złoci medaliści stoją od prawej: Kacper Pyter, Norbert Maciuszko i Wojciech Lebioda.

Zwycięskie zespoły stoją od lewej: Wojciech Lebioda, Norbert Maciuszko, Kacper Pyter, klęczą od lewej: Amelia Gryguła i Hanna Szemraj.

Poza dyplomami, medalami i pucharami drużyny zdobyła dla ZSP Polanów punkty do klasyfikacji szkół prowadzonej przez WSZS w Szczecinie.