Święto badmintona w Polanowie

01.04.2019

Święto badmintona w Polanowie

W Polanowie 16/17.03.2019.r.  w Hali Sportowej przy ul. Gradowe Wzgórze 5, odbył się Krajowy Turniej: Młodzików i Młodzików Młodszych oraz Wojewódzki Turniej: Seniorów, Seniorów Młodszych, Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych, Żaków i Krasnali o „Puchar Burmistrza Polanowa”. Turniejem klasyfikowanym  głównym był turniej krajowy młodzików i młodzików młodszych.  Otwarcia zawodów dokonał Pan Grzegorz Lipski Burmistrz Polanowa. W zawodach udział wzięło 110 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów reprezentujący województwa: Dolnośląskie, Wielkopolskie, Świętokrzyskie, Mazowieckie, Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie i Zachodniopomorskie. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo-pucharowym i stały na różnym poziomie.  FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska, Kacper Pyter, Filip Morawski, Krystian Morawski, Wojciech Lebioda, Norbert Maciuszko, Karolina Cznadel, Kinga Pytlińska, Maciej Kruszyński, Amelia Gryguła, Monika Barańska, Paulina Majtka, Norbert Miarka, Nikodem Ratkowski, Marcel Nowak, Denis Nakielski, Julia Zalas, Oliwia Słomińska. W seniorach Polanów reprezentowali: Joanna Atras-Sadowska, Marzena Barańska, Kaja Zarychta, Mateusz Mazik, Andrzej Ciuła, Bogdan Badurak, Adrian Kaszubowski, Maciej Barański.  Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali.

Krajowy turniej

Kategoria młodzik

Gra pojedyncza młodziczek: I – miejsce Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Hanna Bublewicz MKB „Lednik” Miastko, III-IV miejsca Zuzanna Dul UKS „Serw” Sierpc i Julia Marczyńska UKS „Przemysł” Poznań.   

Gra pojedyncza młodzików: I – miejsce Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko, II – m. Bartłomiej Butkus UKS „Bursztyn” Gdańsk, III-IV miejsca Kacper Pyter FKB Polanów i Filip Brzostowski niezrzeszony, pozostałe miejsca naszych zawodników: VII – m. Wojciech Lebioda XIII – m. Norbert Maciuszko.

Gra podwójna młodziczek: I – m. Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk – Hanna Bublewicz MKB „Lednik” Miastko, II – m. Zuzanna Dul UKS „Serw” Sierpc – Martyna Tatarek niezrzeszona Wrocław, III – m. Julia Godlejewska UKS „Kometka” Jastrowia – Julia Marczyńska UKS „Przemysł” Poznań.

Gra podwójna młodzików: I – m. Filip Brzostowski niezrzeszony – Bartłomiej Batkus UKS „Bursztyn” Gdańska, II – m. Mateusz Oberzig UKS „Bliza” Władysławowo – Kamil Roman UKS OSiR „Badminton” Sławno, III – IV miejsca Wojciech Lebioda – Kacper Pyter FKB Polanów i Tobiasz Kałka – Wiktor Zieliński UKS „Przemysł” Poznań.

Gra mieszana młodzików: I – m. Bartłomiej Butkus – Julia Bajerska UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Błażej Lange – Hanna Bublewicz MKB „Lednik” Miastko, III-IV miejsca Kamil Roman UKS OSiR „Badminton” Sławno – Martyna Tatarek niezrzeszeni Wrocław i Filip Brzostowski niezrzeszeni – Zuzanna Dul UKS „Serw” Sierpc V – m. Norbert Maciuszko FKB Polanów – Wiktoria Lewandowska LUKS „Krokus” Góralice.

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza młodziczek mł.: I – miejsce Wiktoria Zblewska FKB Polanów, II – m. Zofia Redzimska UKS „Kometka” Jastrowie, III-IV miejsca Kaja Ziółkowska niezrzeszeni Suchedniów i Lena Jachimek KS „Badminton” School Gdynia, pozostałe miejsca naszych zawodniczek: V – m. Wiktoria Rajkowska, XVII miejsca Karolina Cznadel i Kinga Pytlińska.

Gra pojedyncza młodzików mł.: I – m. Igor Skolimowski UKS „Bursztyn” Gdańsk, II – m. Szymon Lusiak UKS „Przemysł” Poznań, III-IV miejsca Paweł Oberzig UKS „Bliza” Władysławowo i Marek Wójcik Park FairPlayce Poznań, miejsca naszych zawodników: XI – m. Filip Morawski, XVI – m. Krystian Morawski.

Gra podwójna młodziczek mł.: I – m. Antonina Cybulka niezrzeszona – Lena Jachimek KS „Badminton” School Gdynia, II – m. Maria Marcinkowska – Monika Wojniak UKS OSiR „Badminton” Sławno, III – m. Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska FKB Polanów, VII – m. Karolina Cznadel – Kinga Pytlińska FKB Polanów.

Gra mieszana młodzików mł.: I – m. Adam Wińciaszek UKS MTB „Smecz” Konin – Antonina Cybulka niezrzeszona, II – m. Szymon Turski UKS Orlicz” Suchedniów – Kaja Ziółkowska niezrzeszona Suchedniów, III – m. Maciej Liwcza – Zofia Redzimska UKS „Kometka” Jastrowie, IV – m. Filip Morawski – Wiktoria Rajkowska FKB Polanów.

Wojewódzki turniej

Wojewódzki turniej seniorów

Gra pojedyncza seniorek: I – m. Amelia Gryguła, II – m. Monika Barańska, III – m. Paulina Majtka wszystkie FKB Polanów.

Gra pojedyncza seniorów: I – m. Nikodem Ratkowski, II – m. Norbert Miarka, III – IV miejsca Hubert Sznyter  Polanów, Maciej Kruszyński FKB Polanów.

Gra podwójna seniorek: I – m. Amelia Gryguła – Monika Barańska, II – m. Paulina Majtka FKB Polanów – Joanna Atras-Sadowska  Polanów.

Gra podwójna seniorów: I – m. Norbert Miarka – Nikodem Ratkowski  Polanów, II – m. Maciej Kruszyński – Marcel Nowak FKB Polanów, III – m. Miłosz Ryk – Hubert Sznyter  Polanów.

Gra mieszana seniorów: I – m. Norbert Miarka Polanów – Amelia Gryguła FKB Polanów, II – m. Maciej Kruszyński – Monika Barańska FKB Polanów, III – m. Nikodem Ratkowski Polanów – Paulina Majtka FKB Polanów.

Senior młodszy

Gra pojedyncza seniorów mł.: I – m. Mariusz Małyszko Miastko, II – m. Mateusz Mazik Polanów, III – IV m. Robert Gruba Miastko i Marcin Pietruszyński Miastko.

Gra podwójna seniorek mł.: I – m. Joanna Atras-Sadowska Polanów – Agnieszka Bylicka Mrzeżyno, II – m. Katarzyna Małkiewicz – Jolanta Szczęsna Miastko, III – m. Marzena Barańska – Kaja Zarychta Polanów.

Gra podwójna seniorów mł.: I – m. Robert Gruba – Krzysztof Jura, II – m. Mariusz Małyszko – Aleksander Sikorski obie pary Miastko, III – m. Mateusz Mazik Polanów – Piotr Drabik Mrzeżyno.

Gra mieszana seniorów mł.: I – m. Mateusz Mazik – Joanna Atras-Sadowska, II – m. Andrzej Ciuła – Marzena Barańska obie pary Polanów, III – m. Piotr Drabik – Agnieszka Bylicka Mrzeżyno.

Junior młodszy

Gra pojedyncza juniorek mł.: I – m. Wiktoria Zblewska, II – m. Wiktoria Rajkowska obie FKB Polanów, III – m. Izabela Szlachetka UKS 2 Bytów.

Gra pojedyncza juniorów mł.: I – m. Kacper Pyter, II – m. Norbert Maciuszko oboje FKB Polanów, III – IV miejsca Maksymilian Kobiec i Szymon Zajst oboje MKB „Lednik” Miastko.

Gra podwójna juniorek młodszych: I – m. Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska FKB Polanów, II – m. Anna Lange KS „Badminton” School Gdynia – Izabela Szlachetka UKS 2 Bytów.

Gra podwójna juniorów młodszych: I – m. Norbert Maciuszko – Kacper Pyter FKB Polanów, II – m. Maksymilian Kobiec – Szymon Zajst MKB „Lednik” Miastko.   

Młodzik młodszy

Gra pojedyncza młodziczek mł.: I – m. Anna Lange KS „Badminton” School Gdynia, II – m. Karolina Cznadel FKB Polanów, III – m. Maria Brechko UKS 2 Bytów.

Gra podwójna młodziczek mł.: I – m. Maria Brechko – Zofia Kiżewska UKS 2 Bytów, II – m. Karolina Cznadel – Kinga Pytlińska FKB Polanów.

Żak

Gra pojedyncza żaczek: I – m. Julia Fabiszewska, II – m. Natalia Kosmacińska obie UKS 2 Bytów, III – m. Kinga Pytlińska FKB Polanów.

Gra pojedyncza Zaków: I – m. Filip Pietruszyński, II – m. Oliwier Pliskowski oboje MKB „Lednik” Miastko.

Krasnal

Gra pojedyncza krasnalek: I – m. Julia Zalas FKB Polanów, II – m. Kinga Góral MKB „Lednik” Miastko. III – m. Oliwia Słomińska FKB Polanów.

Gra pojedyncza krasnali: I – m. Hubert Gruba, II – m. Oskar Rekowski, III – IV miejsca Jakub Pałczyński i Kacper Bronakowski wszyscy MKB „Lednik” Miastko.

Zwycięzcy otrzymali w grze pojedynczej za pierwsze dwa miejsca puchary w grach podwójnych puchary otrzymali tylko za pierwsze miejsca i za miejsca na podium wszyscy dyplomy w dwóch najmłodszych grupach dyplomy otrzymali wszyscy, oprócz trofeów sportowych wszyscy byli poczęstowani ciastem, kiełbasą z grila, kawą, herbatą i wodą mineralną nie gazowaną. W krajowym turnieju zawodniczki i zawodnicy walczyli także o punkty do list klasyfikacyjnych prowadzonych przez PZBad w Warszawie.

 

KB Polanów wspierają