Talent, samozaparcie i praca równa się ???

13.09.2020

Talent, samozaparcie i praca równa się???

Zawodniczki i zawodnicy FKB Polanów do sezonu przygotowywali się w klubie od dnia 20.07.2020.r. Dodatkowo na camp szkoleniowy do Józefosławia koło Warszawy od dnia 27.07.2020.r. do 31.07.2020.r. pojechali Wiktoria Rajkowska i Filip Morawski pozostali trenowali w Polanowie.

Zdjęcia z campu szkoleniowego w Józefosławiu.

W dolnym rzędzie: pierwsza od lewej Wiktoria Rajkowska, czwarty od lewej Filip Morawski, razem z grupą  czołówki Polski w kategorii młodzik młodszy. 

W środku podczas rozgrzewki Wiktoria Rajkowska.

W głębi Filip Morawski także podczas rozgrzewki.

W sierpniu od dnia 16 do 27, na obóz do Ustki pojechało tylko 6 osób: Monika Barańska, Kacper Szumiał, Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska, Julia Zalas i Oliwia Słomińska, inni mieli inne plany lub rodzice obawiali się o zdrowie dzieci z powodu koronawirusa. Dodatkowo część zawodniczek i zawodników zwłaszcza tych młodszych uważa, że jak są wakacje to są też od sportu, nie chcą sobie zdać sprawę z tego, ze jeśli chce się  w sporcie osiągnąć dobre czy bardzo dobre wyniki to trzeba zrezygnować z wielu różnych przyjemności.

Parę zdjęć z obozu w Ustce.

Julia Zalas podczas próby skoku w dal z miejsca.

Drugi trening dziennie między innymi długie marsze po plaży od lewej: Kacper Szumiał, Oliwia Słomińska, Julia Zalas, Wiktoria Rajkowska i Wiktoria Zblewska.

Po ostatnim treningu był też czas na oglądanie zachodu słońca nad morzem od lewej:Kacper Szumiał, Wiktoria Rajkowska, Oliwia Słomińska, Wiktoria Zblewska i Julia Zalas.

W głębi Wiktoria Zblewska (serwuje) i Wiktoria Rajkowska podczas sparingów z zawodnikami z Kadry Woj. Świętokrzyskiego.

Na pierwszym planie podczas sparingu z rywalkami z Kadry Województwa Świętokrzyskiego od prawej: Julia Zalas i Oliwia Słomińska na następnym korcie także podczas sparingu Kacper Szumiał.

Podczas obozu też musi być trochę rozrywki, cała szóstka podczas wypłynięcia w morze statkiem pirackim „Dragonem” siedzą od lewej w pierwszym rzędzie: tyłem Julia Zalas, Wiktoria Rajkowska, Oliwia Słomińska, Monika Barańska w drugim rzędzie od lewej: Wiktoria Zblewska i Kacper Szumiał.

Kiedy byłem trenerem także w MKB „Lednik” Miastko miałem tam, takiego zawodnika, który zamiast pojechać z rodzicami na wycieczkę do Konga w Afryce czy Kolumbii w Ameryce Południowej wolał pojechać na obóz kadry wojewódzkiej czy narodowej. Ale ten zawodnik ma dziś 21 lat i dziś zdobył w Białymstoku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski: złoty medal w grze podwójnej i srebrny medal w grze mieszanej, czyli jak się chce osiągnąć sukces to trzeba zrezygnować nawet z wycieczek do egzotycznych krajów. A ten zawodnik 8 lat temu przegrywał z naszym Norbertem Miarka. Widać jak się chce osiągnąć sukces to jeśli ma się talent i dużo samozaparcia i wykona się odpowiednią pracę na treningu to można sukces osiągnąć.

Rok temu w podobnym campie w Józefosławiu w lipcu udział wzięły: Wiktoria Zblewska i Wiktoria Rajkowska.

Stoją od lewej: Trener Jerzy Dołhan, trenerka Li, Wiktoria Zblewska, Wiktoria Rajkowska i trener Marian Pietruszyński.

Wiktoria Zblewska podczas zagrania forhendowego.

Wiktoria Rajkowska podczas zagrania bekhendowego.

 

KB Polanów wspierają