Tym razem jeden ale złoty

08.03.2020

Tym razem jeden ale złoty

W Sianowie 07.03.2020.r. w Szkole Podstawowej Nr. 1 odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintona. W zawodach udział wzięło 51 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski, które zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym i stały na różnym poziomie.  FKB Polanów reprezentowali w juniorach młodszych młodzik Kacper Pyter w młodzikach młodszych: Filip Morawski, Karolina Cznadel, Julia Zalas, Oliwia Słomińska i Filip Bartoszek. 

W juniorach młodszych nasz jedynak Kacper Pyter zagrał tylko w grze pojedynczej zajmując IX miejsce. Kacper w grupie, pierwszą grę wygrał z  Marcinem Mikitiukiem UKS „Badminton” Sławno 21:17 i 21:15 w drugiej poległ z Kacprem Krawczykiem UKS „Bliza” Władysławowo 19:21 i 12:21 i w trzeciej grze grupowej przegrał z Antonim Jabłońskim KS „Badminton” School Gdynia 11:21 i 12:21.

W młodzikach młodszych uzyskaliśmy wyniki dobre i bardzo dobre ale też mimo dużego zaangażowanie słabe ale tych, którzy krótko grają. 

Gra pojedyncza młodziczek młodszych: VII miejsca Karolina Cznadel, Julia Zalas, XIII miejsce Oliwia Słomińska.

Julia Zalas

Oliwia Słomińska

Gra pojedyncza młodzików młodszych: I – m. zł. medal Filip Morawski, IX – m. Filip Bartoszek.

Filip Morawski

Gra podwójna młodziczek młodszych: V – m. Oliwia Słomińska – Julia Zalas.

Gra mieszana młodzików młodszych: V – m. Karolina Cznadel – Filip Bartoszek.

Karilina Cznadel i Filip Bartoszek

Na wyróżnienie zasługuje Filip Morawski, który w meczu finałowym z Norbertem Kaczorowskim UKS „Kometa” Sianów w trzecim secie przegrywał 11:16 nie odpuścił walcząc do końca ostatecznie wygrał seta 22:20 mecz i cały turniej, piękne gratulacje.

Od lewej: II miejsce sr. medal Norbert Kaczorowski UKS „Kometa” Sianów, I miejsce zł. medal Filip Morawski FKB Polanów, III miejsca br. medale: Wiktor Wyka MKB „Lednik” Miastko i Maciej Wiorek UKS „Kometa” Sianów dekoracji dokonał Rafał Roman Sławno. 

Zawodnicy za miejsca na podium otrzymali medale, nagrody rzeczowe, dyplomy i za pierwsze miejsca trofea sportowe. Zaangażowanie w grze było bardzo duże ze strony naszych zawodniczek i zawodników, poza Filipem Morawskim dobrze zagrała Julia Zalas, która mimo, że jeszcze słabo uderza to już zagrała mądrze taktycznie. Dobrze też zagrali Karolina Cznadel, Oliwia Słomińska i Filip Bartoszek. 

KB Polanów wspierają