W Miastku średnio

11.10.2020

W Miastku 10.10.2020.r. w Hali Sportowej odbył się Krajowy Turniej: Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. W zawodach udział wzięło 88 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski. FKB Polanów reprezentowali w juniorach młodszych: Wojciech Lebioda, Kacper Szumiał w młodzikach: Wiktoria Rajkowska i w młodzikach młodszych: Oliwia Słomińska i Julia Zalas. Turniej stał na średnim poziomie i został rozegrany systemem pucharowym. Wyniki jakie osiągnęliśmy są średnie i gra naszych pociech też była na średnim poziomie. W juniorach młodszych w grze pojedynczej na V miejscu uplasowali się Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał. W grze podwójnej nasza para Wojtek z Kacprem zajęli III miejsce.

Trzecia para turnieju w juniorach młodszych od lewej: Wojciech Lebioda i Kacper Szumiał.

Wojtek zagrał jeszcze w grze mieszanej w parze z Martyną Tatarek KS „Badminton” Kobierzyce i także uplasował się na III miejscu. Wiktoria Rajkowska w młodziczkach w grze pojedynczej  wywalczyła V miejsce w drugiej grze mieszanej Wiktoria zajęła V miejsce w parze z Szymonem Lewandowskim UKS „Smecz” Konin.

Wiktoria Rajkowska w parze z Szymonem Lewandowskim UKS „Smecz” Konin V miejsce w kategorii młodzik.

W młodziczkach młodszych Julka Zalas i Oliwia Słomińska mają jeszcze rywalki starsze o dwa lata więc one na razie jeszcze muszą się bardzo dużo uczyć i jeśli w jakimś secie przekroczą 10 punktów to jest to w tym sezonie bardzo dobry wynik.

Oliwia Słomińska IX miejsce w grze pojedynczej w kategorii młodzik młodszy.

Julka i Oliwia w grach pojedynczych uplasowały się na IX miejscu i w grze podwójnej zajęły V miejsce.

Od lewej: Julia Zalas i Oliwia Słomińska V miejsce w grze podwójnej w młodziczkach młodszych.