Wiktoria w dziesiątce

02.12.2018

Wiktoria w dziesiątce

W Głubczycach w dniach 15-18.11.2018.r. w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintona. Mistrzostwa rozegrano systemem pucharowym i stały na wysokim poziomie.

Powyżej Reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego.

W zawodach udział wzięło 122 zawodniczki i zawodników z całej Polski.

Ekipa FKB Polanów od lewej: Filip Morawski, Wiktoria Rajkowska, Wiktoria Zblewska, Weronika Szatkiewicz i trener Marian Pietruszyński.

FKB Polanów reprezentowali: Wiktoria Rajkowska, Weronika Szatkiewicz, Wiktoria Zblewska i Filip Morawski. W tych mistrzostwach udział mogło wziąć po 32 zawodniczek i 32 zawodników w grze pojedynczej i po 24 pary w grach podwójnych: kobiet, mężczyzn i mieszanej. Nasza ekipa zakwalifikowała się w całości z listy krajowej. W grach pojedynczych wśród dziewcząt najlepiej spisała się Wiktoria Zblewska zajmując IX miejsce na miejscach XVII uplasowały się Weronika Szatkiewicz i Wiktoria Rajkowska, wśród chłopców Filip Morawski także uplasował się na XVII miejscu.

Wiktoria Zblewska IX zawodniczka w grze pojedynczej.

Wiktoria Rajkowska XVII zawodniczka w grze pojedynczej.

Filip Morawski XVII zawodnik w grze pojedynczej.

Weronika Szatkiewicz XVII zawodniczka w grze pojedynczej.

W grze podwójnej dziewcząt nasza para Weronika Szatkiewicz – Wiktoria Zblewska uplasowały się na IX miejscu oraz na IX miejscu uplasowała się para w grze mieszanej Filip Morawski – Wiktoria Rajkowska. W grze pojedynczej chłopców Filip Morawski przegrał w pierwszej grze z Michałem Węsłowiczem ABRM Warszawa 12:21 i 20:22, rywal Filipa miał dużą przewagę ale też był starszy od niego o dwa lata, więc wynik gry jest bardzo dobry. W grze pojedynczej dziewcząt w pierwszej rundzie wygrała tylko Wiktoria Zblewska z Olgą Szwarnowiecką z UKS „Plesbad” Pszczyna 21:13, 18:21 i 21:12 w drugiej rundzie Wiktoria zmierzyła się z Emilią Jochacy (późniejszą wicemistrzynią Polski) z UKS „Unia” Bieruń ulegając rywalce 11:21 i 7:21 zajmując tym samym IX miejsce. Bliska wygranej była Wiktoria Rajkowska, która w pierwszej grze zmierzyła się z Emilią Wójtowicz AZSAGH Kraków 19:21, 21:10 i 19:21, słabo spisała się Weronika Szatkiewicz przegrywając z Alicją Syrek UKS „Unia” Bieruń 11:21 i 17:21 obie nasze zawodniczki uplasowały się na XVII miejscu. W grze podwójnej dziewcząt w pierwszej rundzie nasza para miała wolny los w drugiej rundzie zmierzyła się z parą Agata Kozicka – Alicja Syrek z UKS „Unia” Bieruń 11:21, 21:18 i 11:21, trochę zabrakło koncentracji w trzecim secie i konsekwencji w realizowaniu taktyki tym samym nasza para zajęła IX miejsce.

Od lewej: Weronika Szatkiewicz i Wiktoria Zblewska IX para w grze podwójnej.

W grze mieszanej nasza para Filip Morawski – Wiktoria Rajkowska także zajęła IX miejsce i też w pierwszej rundzie mieliśmy wolny los w drugiej rundzie polegliśmy z parą Tomasz Cież – Malwina Gediga Bennica UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle 8:21 i 10:21. 

 

KB Polanów wspierają